BASENY TERMALNE

Hotel Przy Solankach  sąsiaduje bezpośrednio z Geotermią Grudziądz, w której  znajdują się cztery  baseny o różnym stężeniu soli oraz tężnia solankowa.

Ośrodek Geotermii działa na bazie leczniczej solanki termalnej. Jej unikatowy skład stawia ją w pozycji najlepszych wód leczniczych w Europie.

Obiekty solankowe przeznaczone są dla osób dbających o urodę, gdyż solanka podnosi kondycję skóry i przeciwdziała jej starzeniu. Walory zdrowotne łagodzą lub usuwają wiele schorzeń nie tylko dermatologicznych, ale poprzez pozbycie się toksyn odciążają pracę narządów wewnętrznych.

W obiekcie znajdują się cztery baseny o różnym stężeniu soli, dzięki czemu możliwe jest korzystanie z kąpieli solankowych zarówno przez dzieci jaki i dorosłych.

Woda solankowa została wykorzystana na inhalacje w piramidzie solankowej.

Parowanie wewnątrz piramidy znacznie zwiększa jej efektywne oddziaływanie na organizm. Duża zawartość jodków sprzyja leczeniu chorób górnych dróg oddechowych, leczeniu niedoczynności tarczycy i wielu innych chorób m.in. reumatologicznych, ortopedycznych, neurologicznych, dermatologicznych. Powietrze nasycone jodem, potasem i magnezem ma większe nasycenie tymi mikroelementami niż nad morzem.

Godzina spędzona w piramidzie jest równa całemu dniu spędzonemu nad morzem.

0000010
000002